logo-back.jpg
Opcje zaawansowane
banner www.jpg
EN PL
1
2
3
4
5
Chińska wizyta
2010-12-14   Administrator

ińska wizyta

Artykuł opublikowany przez "Euroregio Glacensis" nr 49 (363), 8 grudnia 2004 r. - 14 grudnia 2004 r.

chw2.jpg

POLANICA ZDRÓJ. Nie jest wykluczone, że Chińska Republika Ludowa stanie się partnerem dla tego miasta. Takie wrażenie odnieść można po ubiegłotygodniowej wizycie jej ambasadora.
Z krótką, roboczą wizytą w Polanicy Zdroju przebywał w towarzystwie małżonki minister pełnomocny ChRL w Warszawie Yuan Guisen. Podejmowany przez burmistrza Jerzego Terleckiego i dyrektora ds. lecznictwa Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich Jacka Abczyńskiego zwiedził kompleks sanatoryjny "Wielka Pieniawa", interesując się możliwościami kuracyjnymi całej firmy. Jak przyznał - baza noclegowa, zabiegowa i służąca rehabilitacjom jest na wysokim poziomie. Nie jest wykluczone, iż promując ją w swoim kraju, spowoduje wzrost zainteresowania polanicką ofertą wśród rodaków. Sam zamierza w stołecznych sklepach znaleźć market, w którym ambasada zaopatrywać się będzie w wodę mineralną "Staropolanka".
Chiński gość wyraził przekonanie, że uda mu się znaleźć partnera dla Polanicy Zdroju za wielkim murem. Niekoniecznie będzie to miejscowość uzdrowiskowa. Już zapowiedział ponowną wizytę w kłodzkim uzdrowisku skuszony argumentami jego burmistrza.
Tekst i foto: (bień)

chw1.jpg


Pobierz
PDF
Drukuj
stronę
Zgłoś
nieścisłość
Powrót
noclegi.png
inwestor.png
baner_mapa.png
mobis.png