logo-back.jpg
Opcje zaawansowane
EN PL
1
2
3
4
5
Janske Lazne
2014-05-22   
Dołączone pliki

Jańskie Łaźnie są znanym w świecie miastem uzdrowiskowym a jednocześnie drugim najwyżej ocenianym ośrodkiem narciarskim w Republice Czeskiej.

Są jedynym czeskim uzdrowiskiem na czeskiej stronie Karkonoszy. Dla porównania w sąsiedniej Polsce – na Dolnym Śląsku znajduje się 12 miejscowości uzdrowiskowych.

Spokojne miasteczko z nietuzinkową historią leży u podnóża Czarnej Góry (Černa hora 1299 m n.p.m.), na wierzchołek której z samego miasta prowadzi kabinowa kolejka linowa. Dzięki nowym kolejkom linowym, wyciągom i trasom biegowym miasto stało się renomowanym ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym oraz idealnym punktem wyjściowym do najwyższych czeskich gór Karkonoszy, w zimie dla narciarzy a w lecie dla turystów pieszych i rowerowych.

Dnia 8.12.2011 w miejscowości Rychnov nad Kneznou podpisana została umowa dotycząca współpracy partnerskiej miedzy Gminą Polanica-Zdrój a Czeskim miastem Janské Lázně. Podpisana umowa nawiązuje do współpracy obojga partnerów zgodnie z polsko-czeskim programem współpracy transgranicznej zarządzanym przez Euroregion Glacensis, którego oba miasta są pełnowartościowymi członkami. Strony zadeklarowały wolę pogłębiania i umacniania stosunków partnerskich pomiędzy społecznościami obu Gmin. Utrzymywane stosunki partnerskie mają na celu stwarzanie warunków do rozwoju obustronnie korzystnej współpracy pomiędzy osobami indywidualnymi i organizacjami społecznymi oraz gospodarczymi działaniami na terenie obu Gmin. Współpraca i stosunki partnerskie rozwijane bedą w zakresie oświaty, kultury, turystyki, sportu, działalności uzdrowiska, współpracy gospodarczej i komunalnej. Obie strony zadeklarowały, że będą się wspierać również w sytuacjach kryzysowych takich jak np. klęski żywiołowe.

 

www.janske-lazne.cz

Pobierz
PDF
Drukuj
stronę
Zgłoś
nieścisłość
Powrót
noclegi.png
inwestor.png
baner_mapa.png
mobis.png