logo-back.jpg
Opcje zaawansowane
EN PL
1
2
3
4
5
Deszczowy Bike Maraton w Polanica Zdroju
2013-12-10   
grafika

Deszczowy Bike Maraton w Polanica Zdroju

 

Rowerowe pożegnanie lata podczas IX edycji Bike Maraton w Polanicy Zdroju przerodziło się w chłodne i deszczowe powitanie jesieni. Jednak na uczestników najpopularniejszego cyklu maratonów MTB w Polsce można liczyć zawsze, dlatego na starcie zameldowało się prawie 600 osób, którym przyszło zmagać się z wymagającą i błotnistą trasą.

Jak zawsze start odbył się punktualnie o godz. 11.00 a sygnał do startu najstarszej edycji na mapie Bike Maraton ( to już 12 Bike Maraton w Polanicy Zdrój ) dał Burmistrz Miasta Pan Jerzy Terlecki. Barwny peleton wyruszył ulicami kurortu w kierunku Piekielnej Góry. Gdy zawodnicy głównych dystansów opuścili stadion, do boju ruszyli najmłodsi w Dziecięcym Bike Maratonie. Po godzinie na mecie zaczęli meldować się zawodnicy z najkrótszego dystansu, na każdego czekał ciepły posiłek, butelka wody od Staropolanki, izotonik Enervita, owoce i słodycze. Na mecie w tych trudnych warunkach zameldowało się ponad 500 osób. Wszystkim startującym należą się słowa uznania.

Królewski dystans Giga, pod patronatem Grupy Pol-Sport i marki PEDRO’S po raz kolejny padł łupem Bogdana Czarnoty ( Kross Racing Team), który wyprzedził najgroźniejszego konkurenta do triumfu w klasyfikacji generalnej 2013, Bartosza Janowskiego (DSR Author) i Dariusza Porosia ( MTB VOTUM TEAM).

Wśród Pań rywalizujących na dystansie MEGA najszybsza okazała się Michalina Ziółkowska (Kross Racing Team) przed Aleksandrą Misterską (MTB VOTUM TEAM) i Ewą Karchniwy (SCS OSOZ Racing Team). Dystans Mega wśród Panów wygrał Michał Kozak (RMF FM ROCK STAR ENERGY TEAM) przed Mateuszem Zoniem ( Kross Racing Team) i Michałem Cąpałą (RMF FM ROCK STAR ENERGY TEAM).

Dystans Mini – Medano padł łupem Kingi Wyrzuckiej ( Dream-Bike Bielawa) i Marka Aleksandra (KTM Racing Team Złoty Stok)

Po dekoracjach najlepszych przyszedł czas na Tombolę, czyli losowanie nagród wśród
wszystkich uczestników. A w Tomboli nowych właścicieli znalazły – rower Medano Artist, aparaty fotograficzne FUJIFILM, kask BBB i opony Michelin od Harfa-Harryson, zegarki od marki Festina, bony do sklepu internetowego Rose, pakiety zdjęć w serwisie Bikelife.

Sezon Bike Maraton 2013 powoli zmierza do końca, pozostała już tylko finałowa edycja w
Świeradowie Zdroju 28 września. Po wyścigu w Górach Izerskich przyjdzie czas na podsumowanie klasyfikacji generalnej, rozstrzygnięcie konkursu Jedź i Zdobywaj podczas gali finałowej w Hotelu Interferie Świeradów Zdrój.


Wyniki oraz galeria zdjęć na stronie www.bikemaraton.com

oraz w galerii

Pobierz
PDF
Drukuj
stronę
Zgłoś
nieścisłość
Powrót
noclegi.png
inwestor.png
baner_mapa.png
mobis.png