logo-back.jpg
Opcje zaawansowane
EN PL
Z Kalendarium wydarzeń
Sierpień 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
mapa
ul. Jarosława Dąbrowskiego 3
57-320 Polanica-Zdrój
748680600
Fax:
74 8681046
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
2017.10.04   ma-bpm    Liczba zdjęć: 28
Otwarcie Nowych Pracowni Gastronomicznych Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy-Zdroju
2016-01-22  ma-bpm  Ilość wyświetleń:  4576

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OTWARCIE NOWYCH PRACOWNI GASTRONOMICZNYCH

KOLEJNYM ETAPEM WZBOGACANIA BAZY DYDAKTYCZNEJ

REGIONALNEJ SZKOŁY TURYSTYCZNEJ W POLANICY-ZDROJU

Uroczystość otwarcia pracowni odbyła się w kameralnej atmosferze 21 stycznia 2016 roku. Swoją obecnością zaszczycili nas włodarze Powiatu Kłodzkiego, miasta Polanicy-Zdroju, , przedstawiciele parlamentarzystów, instytucji kultury oraz pracodawców z regionu działających w branży turystycznej.

Pracownie wyposażone są w nowoczesny specjalistyczny sprzęt oraz pomoce naukowe, o parametrach odpowiadających najnowszym standardom obowiązującym na rynku usług hotelarsko – gastronomicznych. Szkoła, dzięki ich powstaniu, stała się ośrodkiem kształcenia i inicjatywy dydaktycznej, umożliwiającym zdobycie kwalifikacji i uprawnień zawodowych młodzieży. Spełniają również wszystkie standarty określone dla tego typu ośrodków przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Umożliwią przeprowadzanie egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie nie tylko dla uczniów RST, ale i uczniów z innych szkół nie posiadających takiej bazy dydaktycznej.

Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia Pani Dyrektor Renaty Zygmunt, która przywitała gości oraz podziękowała za wsparcie, przypomniała historię szkoły będącej wzorcowym przykładem kształcenia zawodowego w regionie.

Po uroczystym przecięciu wstęgi („rozpakowaniu prezentu”) przez przedstawicieli władz samorządowych i oświatowych oraz uczniów i nauczycieli nastąpiło poświęcenie nowych sal dydaktycznych przez Proboszcza Antoniego Kopacza. Następnie wybrani goście zaproszeni zostali do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym, polegającym na przygotowaniu sałatki dnia. Jurorami, w tym konkursie byli szefowie kuchni polanickich hoteli oraz nauczyciele zawodu.

W międzyczasie pozostali goście degustowali przygotowane przez uczniów RST, pod kierunkiem nauczycieli, apetycznie wyglądające i pięknie zaserwowane przekąski. Konkurs okazał się zabawnym i interesującym doświadczeniem stawiającym gości w innej niż dotychczas roli. Każdy z uczestników konkursu oraz pozostali goście otrzymali na pamiątkę tego wydarzenia upominek z sentencją poświęconą tematyce zdrowego żywienia.

 

                                                                                                                        Społeczność RST

 

Fotogaleria: http://polanica.pl/galeria-140-otwarcie_nowej_sali_dydaktycznej_w.html

 

 

Pobierz
PDF
Drukuj
stronę
Zgłoś
nieścisłość
Powrót
noclegi.png
inwestor.png
baner_mapa.png
mobis.png