logo-back.jpg
Opcje zaawansowane
EN PL
Z Kalendarium wydarzeń
Maj 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
mapa
ul. Jarosława Dąbrowskiego 3
57-320 Polanica-Zdrój
748680600
Fax:
74 8681046
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
2017.10.04   ma-bpm    Liczba zdjęć: 28
WYCIECZKA WALENTYNKOWA - RELACJA
2008-03-04  rs -um  Ilość wyświetleń:  7908
grafika

    Wyszliśmy spod Informacji Turystycznej z niewielkim opóźnieniem. Poszliśmy deptakiem, następnie przez Park Zdrojowy i ul. Okrzei. Za hotelem Sana odpaliliśmy pochodnie. Był już półmrok. Po ok. 10 minutach weszliśmy w las i i znaleźliśmy się na szlaku serduszkowym. Pochód zakochanych liczył 24 osoby. Oglądając się raz po  raz za siebie widziałem, jak zakochani w Polanicy dumnie niosą pochodnie i rozmawiają między sobą.

Doszliśmy po ok. godzinie do niewielkiej wiaty, przy której odbyła się krótka sesja zdjęciowa.
Obraz_027.jpg


        Po następnych 15 minutach byliśmy w Piekiełku. Specjalnie przygotowana sala, w której zasiedli wszyscy zakochani sprzyjała miłosnym pogaduszkom, którym nie było końca. Wieczór uświetnił jeden z uczestników wycieczki, Pan Zenon, który zaintonował "Hej Sokoły" i natychmiast cała wycieczka rozśpiewała się, a temperatura na sali zdecydowanie wzrosła. Następna piosenka to "Hej bystra woda", a ostatnia to węgierski przebój "Co wieczora Tokaj piłem" (tytuł węgierski: "Veres bort it tam av este").

Piękne tradycyjne piosenki wykonane były też przez trzy osobową grupę z Niemiec - Państwo Nuehes (Peter, Ingrid i Hanna).

Wieczór uświetniony był też przez Panią Krystynę Szymańską, która wyrecytowała wiersz o Polanicy:

"Coraz piękniejsza jest"

Polanica, Polanica,

Swym urokiem mnie zachwyca

W dolinie jest położona

górami otoczona

    Gdy kamyki - rozbójniki

    Męczą Cię okropnie

    w Polanicy je rozpuścisz

    ślad po nich zniknie

Chcesz poprawić swą urodę

Nos, zmarszczki, piersi młode,

Przyjedź (...) do Polanicy

Wszystko zmienisz, czas się liczy

    Będziesz chodził w Polanicy

    Ze szklaneczką po ulicy

    Mineralną pijąc wodę

    Na zdrowie, na ochłodę

A wieczorem na deptaku

Siądziesz sobie na ławeczce

Przytulony, przytulona

Rozmarzeni w woni kwiatów

Chcesz być zdrowy więc nie czekaj

Polanica - Zdrój w górach czeka"

                       Krystyna Szymańska, Polanica-Zdrój
 

Raczyliśmy się cały czas grzanym winem i wzmocnioną herbatą, jedliśmy ryż z lubczykiem i pstrąga spragnionego miłości.

Wyszliśmy z restauracji ok. 20.30, do Polanicy zeszliśmy na 21.00

Na zakończenie wycieczki organizator (Krzysztof Urbaniak) oraz Czarna Haneczka wypili po dwie kawy z syropem miętowym. A opowieści i śmiechu znowu nie było końca... 

Uczestnicy wycieczki:

Pan Zenon (Polanica) - zakochany w Polanicy i w Pani Halinie; Pani Halina (Polanica) - zakochana w Panu Zenonie i w Filonie; Pani Roma (Polanica)- zakochana w Panu Wałdku, w Polanicy i w warzywach; Pan Władek (Polanica) Zakochany w Pani Romie, w Polanicy i w warzywach; Nuehs Hanna (Bad Ems) - zakochana w Polanicy i w nauczycielu gimnastyki pana Petera; Pani Ingrid Nuehs (Dreieich/Frankfurt) - zakochana w swoim mężu (Peter Nuehs); Pan Peter Nuehs (Dreieich/Frankfurt) - zakochany w Polanicy i w Pani Ingrid (żonie); Pani Jadwiga (Głuchołazy) - zakochana z Panu Mariuszu i w Polanicy; Pan Mariusz (Głuchołazy) - zakochany w Pani Jadzi i w Polanicy; Pani Ewa (Polanica)- zakochana w Arturze i w ubraniach; Pani Halina (Polanica) - zakochana w zabiegach dla panów i w Polanicy; Pan Artur - zakochany w Polanicy; Pani Bożena (Polanica) - Zakochana w Polanicy; Pani Krystyna (Polanica) - zakochana w Polanicy i w swojej rodzinie; Martynka (Polanica) - zakochana w Karolince i w psie Ema; Karolinka (Polanica) - zakochana w Martynce, w śp. Chomiku i w psie Ema; Bobek (Polanica): zakochany w dwóch żółwiach oraz w imprezach z Radziem; Darek S. (Lwówek Śląski) - nie wie w kim jest zakochany; Pan Edward i Pani Maria: Zakochani w sobie nawzajem, we Wrocławiu, w swoich wnukach, w Polanicy i w Kotlinie Kłodzkiej; Karolina B i Przemek B. - zakochani w sobie nawzajem i w Polanicy; Magda N. - zakochana w psie Wiki; organizator (Krzysztof Urbaniak) - zakochany w żołnierzykach cynowych ze średniowiecza.

Galeria zdjęć 

 

 

Pobierz
PDF
Drukuj
stronę
Zgłoś
nieścisłość
Powrót
noclegi.png
inwestor.png
baner_mapa.png
mobis.png