logo-back.jpg
Opcje zaawansowane
EN PL
Z Kalendarium wydarzeń
Marzec 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
mapa
ul. Jarosława Dąbrowskiego 3
57-320 Polanica-Zdrój
748680600
Fax:
74 8681046
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
2017.10.04   ma-bpm    Liczba zdjęć: 28
Dolnośląska Izba Gospodarcza zaprasza do udziału w projekcie : "Dolnośląscy liderzy – efektywne wsparcie doradcze dla MMŚP”
grafika

Badania Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wskazują, że MSP „nie odczuwają potrzeby posiadania spisanej strategii działania” a ok. 15% z nich w ogóle nie planuje swoich przyszłych działań rynkowych, co może świadczyć o wciąż niewystarczającej wiedzy w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem, zorientowaniu na bieżącej działalności i braku planowania strategicznego, które może zagrażać dalszemu rozwojowi firmy.

 

Ponadto w kontekście umiejętności zarządczych, kadrze kierowniczej MŚP brakuje zainteresowania rozwiązaniami z zakresu polityki szkoleniowej (HR), oraz elastycznych form zatrudnienia pozwalających na godzenia życia zawodowego z prywatnym.

 

Można to zmienić ! Skorzystaj z bezpłatnych usług doradczych w ramach projektu „Dolnośląscy liderzy – efektywne wsparcie doradcze dla MMŚP”

 

Korzyści dla Twojej firmy:

- uporządkowanie polityki szkoleniowej lub strategii zarządzania różnorodnością;

- doradztwo „skrojone na miarę”;

- diagnoza stanu obecnego i identyfikacja zagrożeń;

- dedykowany raport ze wskazaniem rozwiązań umożliwiających poprawę funkcjonowania firmy;

- możliwość coachingu dla wdrożenia w firmie opracowanych rozwiązań;

- poprawa efektywności pracy pracowników;

- oszczędność czasu i pieniędzy – projekt w 100 % finansowany ze środków Unii Europejskiej;

- dobre przygotowanie na czas kryzysu.

 

Sprawdź: http://www.dolnoslascyliderzy.eu

lub skontaktuj się z biurem projektu w Dolnośląskiej Izby Gospodarczej we Wrocławiu. Informacje pod numerem: tel. 48 71 372 44 91, 343 71 75

 

 

 

 

Firma, która chce osiągnąć sukces, musi się rozwijać. Małe i średnie przedsiębiorstwa często nie dostrzegają szansy, jaką jest rozwój pracowników. Bez tego nie ma rozwoju firmy!

- Duże przedsiębiorstwa zatrudniają rzesze specjalistów, którzy stale udoskonalają politykę rozwoju pracowników w celu osiągnięcia najwyższej ich wydajności i efektywności. To jeden z instrumentów przewagi konkurencyjnej, ponieważ firmy te skutecznie wykorzystują zasoby ludzkie. Małe i średnie podmioty często nie mają takiej możliwości. Dolnośląska Izba Gospodarcza chce odwrócić tę tendencję, umożliwiając mniejszym firmom zdobycie „know how” w zakresie powiększenia wartości kapitału ludzkiego - mówi Zbigniew Sebastian, prezes zarządu Dolnośląskiej Izby Gospodarczej.

Aby to umożliwić DIG przystąpił do realizacji projektu „Dolnośląscy Liderzy – efektywne wsparcie doradcze dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Dolnego Śląska”. Jest to pakiet kluczowych usług doradczych z zakresu HR, dzięki którym mniejsze podmioty mogą stworzyć rozwiązania i narzędzia dostępne do tej pory wyłącznie dla dużych firm. Przedsiębiorstwa, które skorzystają z tej szansy, mogą zyskać profesjonalne doradztwo w zakresie przygotowania i prowadzenia polityki rozwoju i szkoleń pracowników, przygotowania pracodawcy do pełnego wykorzystania potencjału pracowników, przygotowania pracodawcy do zarządzania różnorodnym zespołem np.: zróżnicowanym wiekowo.

Podstawowa korzyść, jaką firma/przedsiębiorca odniesie z udziału w projekcie, to zestaw praktycznych instrumentów, które ułatwią mu zarządzanie pracownikami i podniosą wydajność ich pracy. Ma to przemożny wpływ na podniesienie konkurencyjności firmy. Ponadto możliwe jest otrzymanie wsparcia w postaci profesjonalnego coachingu, którego celem będzie wdrożenie w firmie opracowanych rozwiązań. Z programu mogą skorzystać małe i średnie przedsiębiorstwa z Dolnego Śląska.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny dla przedsiębiorstwa.

Efektywne wykorzystanie zasobów rynku pracy oraz świadome wykorzystanie różnorodnego potencjału własnych pracowników jest decydującym czynnikiem wpływającym na sukces firmy!

 

Pobierz
PDF
Drukuj
stronę
Zgłoś
nieścisłość
Powrót
noclegi.png
inwestor.png
baner_mapa.png
mobis.png