logo-back.jpg
Opcje zaawansowane
EN PL
Z Kalendarium wydarzeń
Marzec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
mapa
ul. Jarosława Dąbrowskiego 3
57-320 Polanica-Zdrój
748680600
Fax:
74 8681046
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
2017.10.04   ma-bpm    Liczba zdjęć: 28
TARGI TURYSTYCZNE
2010-02-22  rs -um  Ilość wyświetleń:  7973
grafika

POLANICA-ZDRÓJ

NA II MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH

TURYSTYCZNYCH WE WROCŁAWIU


II Międzynarodowe Targi Turystyczne odbyły się w dniach 12 –14 luty 2010 r. na terenach wystawienniczych Hali Stulecia we Wrocławiu. Są one idealnym narzędziem marketingowym służącym promocji naszego regionu i miasta.

Gmina Polanica-Zdrój zaprezentowała się na targach w ramach współpracy ze Starostwem Powiatowym z Kłodzka, a reprezentowały ją pracownice Biura Promocji Miasta i Informacji Turystycznej Dorota Tetlak i Wioleta Surowiec.

Różnorodność materiałów promocyjnych przekazanych przez podmioty gospodarcze pozwoliły na szerokie zaprezentowanie walorów miasta. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, zarówno podczas dnia branżowego jak również podczas weekendu, który przeznaczony był dla turystów indywidualnych. Najczęściej pytano o ofertę sanatoryjną i spa także kierowaliśmy zainteresowanych na stoisko ZUK. Pytano również o turystykę aktywną, turystykę rowerową i górską.

Targi odwiedziło około 12.000 odwiedzających.


Jak podaje biuro organizacyjne targów na swojej stronie internetowej www.mttwroclaw.pl/pl/component/content/article/35-aktualnosci/105-ponad-12-tysicy-odwiedzajcych-pojawio-si-przez-weekend-we-wrocawskiej-hali-stulecia

Bogate i różnorodne stoiska ponad 320 wystawców oferowały szereg usług, począwszy od odprężającego masażu ciała, przez doradztwo w wyborze wyprawy marzeń, aż po koncerty lokalnych zespołów, degustację regionalnych przysmaków i liczne konkursy. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się promocyjne oferty biur podróży. Kilkunastu szczęśliwców wyszło z Hali z wygranymi kuponami na wycieczki m.in na Słowację oraz do wielu polskich i zagranicznych hoteli i ośrodków SPA.


Branża okazję do wymiany doświadczeń miała w piątek, podczas dnia branżowego. Merytoryczna dyskusja o nowej ustawie turystycznej pokazała, jak wielu ludziom zależy na znalezieniu kompromisu w tej delikatnej sprawie. Przedstawiciele mediów z kolei  usłyszeli m.in o planach remontu Hali Stulecia i otwarciu Regionalnego Centrum Turystyki Biznesowej we Wrocławiu. Hotelarz natomiast omówili sytuację przygotowań miasta do Euro 2012. Dzień zakończył się fantastyczną imprezą integracyjną dla branży, urządzoną w historycznym budynku Dworca Świebodzkiego, podczas której wręczono SPA Prestige Awards oraz przedstawiono plany rozwoju Portu Lotniczego Wrocław.

W sobotę ogromną furorę wśród odwiedzających wywołał  I Dolnośląski Festiwal Kulinarny, w którym kucharze prześcigali się pomysłami na potrawy oparte na produktach lokalnych. Zwyciężył pan Łukasz, kucharz Hotelu Azyl z Kątów Wrocławskich.  Sporym zainteresowaniem cieszyły się też inne atrakcje, w tym Mini Grand Prix Formuły 1 i specjalna walentynkowa gra miejska, w której gracze mieli okazję m.in zmienić zakończenie „Titanica” tak, by przypominało polską komedię romantyczną.

Oczywiście, tłumy czekały również na naszych gości specjalnych. Sobota była dniem wyjątkowym dla fanów Wojciecha Cejrowskiego -  kontrowersyjny podróżnik spędził w Hali Stulecia prawie cały dzień. Po konferencji prasowej przez kilka godzin podpisywał książki i pozował do zdjęć. Zasiadł także w jury konkursu w ramach Festiwalu Kulinarnego.  Natomiast niedzielna wizyta Martyny Wojciechowskiej była ukoronowaniem drugiej edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych.  Kobieta spełniona, pasjonatka życia i poszukiwania nowych horyzontów swoim występem w Sali Cesarskiej wywołała wielki entuzjazm i nieskrywany podziw.

Wrocław przez jeden zimowy weekend stał się centrum branży turystycznej” a Polanica zareprezentowała się od najlepszej strony.


Opracowała: Dorota Tetlak

BPM i IT
Pobierz
PDF
Drukuj
stronę
Zgłoś
nieścisłość
Powrót
noclegi.png
inwestor.png
baner_mapa.png
mobis.png